Yangın Alarm Sistemleri

 

Yangın Alarm Sistemleri

Hırsızlığa karşı kullanılan alarm sistemlerinin kullanımı hızlı bir şekilde yaygınlaşmaktadır. Alarm sistemlerini yangın 
alarm sistemleri ve hırsız alarm sistemleri olmak üzere iki ana başlıkta incelemek gerekmektedir. Yangın ihbar sistemlerinde optic duman dedektörü ve ısı artış dedektörü gibi değişik tipte detektörler kullanılmaktadır. Ev alarm sistemleri ile işyeri ve ofis alarm sistemlerinde kullanılan bileşenler hemen hemen aynıdır. 

Siren, alarm kontrol paneli, PIR dedektör, manyetik kontak, telefon arama cihazı başlıca bileşenleridir. Güvenlik alarm sistemleri birçok hırsızlığı önlemektedir. Bu sebepten ev alarmı, ofis alarmı, işyeri alarmı artık bir lüks değil ihtiyaç konumuna gelmiştir. Sektörde daha çok İsrail ve ABD firmaları etkindir. 

Alarm sistemleri fiyatları özellik ve kaliteye göre değişiklik göstermektedirler. Ev güvenlik sistemleri olarak ev alarm ve ev kamera sistemleri entegre olabilmektedir. Elektronik güvenlik sistemleri içinde ciddi bir yere sahip olan alarm sistemleri kablosuz alarm ve kablolu alarm olmak üzere mekana göre seçim yapabilmek mümkündür. Akıllı ev sistemleri ile de entegre olabilmektedirler. 
 
Etiketler : Yangın Alarm Sistemleri Hırsızlığa karşı kullanılan alarm sistemlerinin kullanımı hızlı bir şekilde yaygınlaşmaktadır. Alarm sistemlerini yangın alarm s