24-01-2013 01:01
1077
Market fareleri iş başında!

Market fareleri iş başında!

Muş'ta, 2 saat içinde girdikleri 3 marketten hırsızlık yapan 3 kişi, güvenlik kamaralarına yakalandı.

Güncelleme:27 Nisan 2012 20:27

Alınan bilgilere göre, Diyarbakır tarafından geldikleri tespit edilen 3 kişi, Muş'ta çeşitli aralıklarla 3 ayrı markete gitti.

Marketlere müşteri gibi giren ve reyonlardaki ürünleri inceleyen hırsızlar, daha sonra pahalı olan şampuan, diş macunu gibi temizlik ürünlerini alışveriş sepetine dolduruyor. Sepete doldurdukları ürünleri dikkat çekmemesi için kağıt havluyla kapatan hırsızlar, daha sonra telefonla diğer suç ortaklarını çağırıyor. Arkadaşlarından gelen telefon üzerine markete giren sırt çantalı hırsız da, sepete doldurulan ve marketin kör nokta olarak tabir edilen kameranın görüş açısının olmadığı yerde ürünleri sırt çantasına dolduruyor.

Aynı yöntemi birkaç kez yapan hırsızlar, daha sonra birkaç bisküvi alarak marketten ayrıliyor.

Rahat davranışları ile dikkat çeken hırsızlar, güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Kamera görüntülerinden kimlik bilgilerine ulaşan Muş Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, sabıkalı olan 3 kişinin İstanbul'da oturduğunu, benzer soygunları Antalya, Nevşehir ve Ayvalık'ta da yaptıklarını belirledi. Hırsızların yakalanması için çalışmalar sürdürülüyor.

 


( 1077 Okunma )